320W 976nm fiberkoblet laserdiode

Produktbeskrivelse
320W 976nm fiberkoblede laserdioder brukes hovedsakelig i laserbehandling, optisk kommunikasjon og andre felt.
I laserbehandling er 300W fiber-koplede lasere mye brukt i laserskjæring, lasersveising og lasermerking på grunn av fordelene med høy presisjon, høy hastighet og lang-overføring. Laserskjæring har fordelene med høy presisjon, høy hastighet og god snittkvalitet, og er egnet for skjæring av metallplater, rør, keramikk, glass og andre materialer; lasersveising kan forbedre sveisekvalitet og effektivitet, redusere sveisedeformasjon og stress og redusere produksjonskostnadene; lasermerking har egenskapene høy presisjon, høy hastighet og høy kontrast, og er egnet for overflatemerking av ulike metall- og ikke-metallmaterialer.
Innen optisk kommunikasjon er fiber-koplede lasere en av kjerneenhetene i optiske fiberkommunikasjonssystemer. Ved å koble optiske signaler til optiske fibre for overføring oppnås høy-hastighet og lang-dataoverføring, noe som forbedrer dataoverføringshastighet og kapasitet og reduserer overføringstap og kostnad. 300W fiber-koplede lasere har egenskapene til lav støy, høy linearitet og lavt strømforbruk, noe som kan forbedre kommunikasjonssystemenes ytelse og stabilitet.
Spesifikasjon:
| Optisk | |
| Senter bølgelengde | 976±3nm |
| Utgangseffekt | 320W |
| Spektralbredde FWHM | 6nm |
| Skråningseffektivitet | 18W/A |
| Elektrisk | |
| Driftsstrøm Iop | 19.5-21A |
| Terskelstrøm Ith | 1.1A |
| Driftsspenning Vop | 34-36V |
| Effektivitet for strømkonvertering | 50% |
| Termisk | |
| Driftstemperatur | 15-35 grader |
| Bølgelengde Temp. Koeffisient | 0,35nm/grad |
Populære tags: 320w 976nm fiberkoblede laserdiodeleverandører, produsenter Kina, fabrikk, engros, laget i Kina










