940nm 140W laserfiberkoblet diodemodul
Utgang fra fiber
Diode laser single emitter chip fra Tyskland og submount fra Japan
Standard fiberadaptere eller bare fibre
Enkel bølgelengde med/uten indikatorlys eller noen bølgelengder som kombineres
Funksjoner:
Lavstrøm og høyspent arbeidsmodus
På denne måten forenkler strømforsyningsdesignet betydelig, og den lille arbeidsstrømmen kan godt oppfylle kravene til pulsmodus.
Søknader:
pumpefiberlaser, DPSSL, belysning og vitenskapelig forskning

Bruk av produktet utenfor dets maksimale klassifiseringer kan forårsake feil på enheten eller en sikkerhetsrisiko. Strømforsyninger som brukes med enheten må brukes slik at maksimal optisk toppeffekt ikke kan overskrides. En skikkelig kjøleribbe for enheten på termisk radiator er nødvendig, tilstrekkelig varmeavledning og varmeledning til kjøleribben må sikres.
Datablad
Varenr. FC940DL140
| Optisk | |
| Senter bølgelengde | 940nm |
| Bølgelengdetoleranse | ±5nm |
| Utgangseffekt | 140W |
| Spektralbredde FWHM | <5nm |
| Skråningseffektivitet | >10W/A |
| Fiber | |
| Fiberbøyeradius | >60 mm |
| Fiberkjernediameter | 105um (±1,5um) |
| Fiber numerisk blenderåpning | 0,22NA |
| Fiberlengde | 1.5m |
| Elektrisk | |
| Driftsstrøm Iop | 13A |
| Terskelstrøm Ith | 0.5A |
| Driftsspenning Vop | 25V |
| Effektivitet for strømkonvertering | 45% |
| Termisk | |
| Driftstemperatur | 15-55 grader |
| Bølgelengdetemperaturkoeffisient | ~0,3nm/grad |
| Ryggrefleksjonsisolasjon 1060-1100nm | >30dB |
Størrelse
![product-1-1 ){}13Q5AY]72[Z(_ZX1(274](/Content/uploads/201998745/201912181426496957278.png)
Populære tags: 940nm 140w laserfiberkoblede diodemodulleverandører, produsenter Kina, fabrikk, engros, laget i Kina












