15W 808nm enkeltstavs laserdiode
Produktbeskrivelse
Laser CS-emballasje, innen halvlederlasere, refererer vanligvis til en spesifikk emballasjestruktur, spesielt for halvlederlaserstenger (også kalt laserstenger eller laserbrikker). "CS" her kan stå for ledningskjøling eller lignende emballasjeteknologi, som brukes til å effektivt håndtere den store mengden varme som genereres av laserstangen under drift.
Nøkkeldeler:
Monteringssubstrat eller kjøler: Dette er vanligvis en Cu/CuW kjøleribbe, MCC (mikrokanalkjøler) eller MaCC (makrokanalkjøler), etc., som brukes til å lede og spre varmen som genereres av laserstangen. Disse kjølerne er designet med komplekse strukturer, for eksempel mikrokanallag, for å gi effektive varmeledningsbaner1.
Laserbar: Dette er kjernedelen av halvlederlaseren, ansvarlig for å generere laserstrålen. Under drift genererer laserstangen mye varme, som må spres av kjøleren
Tegning:

Datablad:
| Optisk | |
| Senter bølgelengde | 808±5nm |
| Utgangseffekt | 15W |
| Spektrumbredde (FWHM) | <5nm |
| Polarisasjonsmodus | TE |
| Elektrisk | |
| Driftsstrøm Iop | 20A |
| Terskelstrøm Ith | 5A |
| Driftsspenning Vop | 2V |
| Effektivitet for strømkonvertering | 40% |
| Termisk | |
| Driftstemperatur | 15-30 grader |
| Lagringstemperatur | 0-55 grader |
Populære tags: 15w 808nm single bar laser diode leverandører, produsenter Kina, fabrikk, engros, laget i Kina










